נמלים בשקעים

 

מדי קיץ וקיץ, הנמלים החרוצות יוצאות מהמושבות החמימות, ומתחילות לאסוף מזון לקראת החורף הקרב. בתקופה הזו, שיירות שיירות הן פולשות אל המטבח, אל החדר, אל הסלון ואל כל חלקה טובה בבית ובעבודה. כמעט ואין מנוס, ודרוש פיתרון מקיף ויעיל בשביל להדביר ולחסל את מושבות הנמלים. נמלים בשקעים, נמלים בחריצים, נמלים בכל הבית, זה בהחלט לא נעים!

קני הנמלים
קני נמלים יכולים להיות כמעט בכל מקום, בתוך הקירות, מתחת לבלטות, בחצר, במרפסת, נמלים שנמצאות בחריצים ובסדקים שבקיר, נמלים בשקעים, ואפילו נמלים בשקעי החשמל. רק אם נגלה את המיקום המדויק ממנו נכנסות ויוצאות הנמלים, נוכל לאתר את הקן, להשמיד את המלכה ולהפטר מכל המושבה. המלכה, היא המח שמאחורי כל הקן, וברגע שזו תושמד, ולא תהיה מי שתטיל את הביצים, הנמלים יעזבו לאט לאט את ביתכם, ואתם תשובו לשגרה שלכם.

נמלים בשקעים – מצאו את הקן
כאשר מחפשים את הקן, חשוב לא לעסוק בריסוס של מצבורי נמלים בכל פינה בבית, שכן בכל מושבה יש אלפי נמלים, וסביר להניח שכל מה שיקרה זה שתחנקו את הבית בחומרי ריסוס, אך הנמלים ישארו איתנות ומציקות הרבה יותר. גם אם נצליח לאתר שיירת נמלים באמצעות נמלים בשקעים או בחריצים, וכך נאתר את הקן, כל עוד לא נצליח לפגוע במלכה, הנמלים פשוט יבנו את הקן מחדש.

נמלים בשקעים כמנגנון השמדה עצמית
לכן בשביל להגיע אל המלכה צריך להשתמש באמצעים מיוחדים. ניתן להשתמש בנמלים הפועלות כאמצעי העברה של הרעל אל המלכה. רעלים מיוחדים המכילים חומצה בשם Boric, או Hydrametylno, הם רעלים נישאים אשר לא משפיעים על הנמלה באופן מיידי, וכך נישאים על גבי הנמלה הפועל עד למלכה ומשמידים אותה.

חשוב לזכור שכמו כל החרקים, גם לנמלים יש מאות זנים, ובישראל כמה עשרות רבות. לכן חשוב לדעת להתאים את הרעל לזן הנמלה, ולהיוועץ בחברת הדברה מה הטיפול הטוב ביותר עבורכם בהתאם לאופי הסביבה וטיב הפלישה.

אם לאחר מספר ימים, אתם עדיין רואים מצבורי נמלים, ייתכן כי הפעולה לא צלחה, ודרושה עבודה אגרסיבית יותר ופעולות מתוחכמות יותר, אותן יכול לבצע עבורכם מדביר מקצועי.