הרחקת יונים

 הרחקת יונים היא מלאכה לא פשוטה, וכאשר רוצים לחסום את כניסתם של יונים למבנה כזה או אחר, או חלל נטוש המהווה סביבת גידול מזמינה עבורם, עושים זאת באמצעות רשתות המשמשות לצורך הרחקת יונים.

אז והיום
עד לפני מספר שנים, הפתרון היחידי למנוע מיונים כניסה מוחלטת לחלל מסוים היה על ידי סתימת החלל ברשתות פלסטיק או יריעות מתכת, אשר היוו איטום מוצלח למבנה. אך האיטום גרם לחוסר זרימת אוויר ולמפגעים אחרים, ולכן נולד צורך ליצור מענה חדש שירחיק את היונים אך ישיר את החלל פתוח ומאוורר. רשתות מיוחדות המרחיקותיונים ומונעות מהם מעוף ישיר אל תוך המבנה עונות על הצורך הזה ומאפשרת הרחקת יונים ביעילות גבוהה, עלות נמוכה ואפקט אסתטי גבוה במיוחד.

סוגי רשתות לצורך הרחקת יונים

רשתות לול – אלן הן רשתות מתכת, המשמשות כשמן לצרכי הרחקת יונים מלולים, בעיקר דרך התקנתן בצדדי הלול. בעיה נפוצה בלולים הן יונים ובעלי כנף נוספים הנכנסים ללול ואוכלים את מזון התרנגולות, כאשר רשת חוטי הברזל הדקה הזו יוצרת מניעה איכותית מפני המזיקים. כדאי לדעת כי לרשת מספר חסרונות לרבות החלדה, הצטברות אבק ולכלוך וכן הגבלה של 2 מטר לרוחב בהתקנה. בלולים גדולים ישנו קושי להתקין את הרשת שכן היא עבה וכבדה.

רשתות פלסטיק – רשת פלסטיקה קשיחה המהווה פתרון יעיל כמו רשתות הלול ממתכת. חסרונן הוא העמידות הנמוכה בפני נזקי השמש, כמו כן בהן יש חורים גדולים יותר המאפשרים ליונים לעמוד עליהן וללכלכן בלשלשת.

רשת חבל – הרחקת יונים באמצעות רשת חבל היא דרך מקצועית להפטר מהיונים אחת ולתמיד. הרשת הזו בניגוד לשאר הרשתות, פותחה במיוחד לצורך הרחקת יונים והיא נמצאת בשימוש רחב באירופה וארה”ב. הרשת היא פיתוח מיוחד של אריגת חוטי טילן עם תוספת הגנת UV מפני נזקי השמש. את הרשת מתקינים בפתחים אנכיים או אופקיים, והתקנתה קלה ופשוטה כאשר אותה מחברים אל כבלי מתכת ועיגונים מיוחדים אל הקיר. ניתן להשתמש בה עבור מגוון משימשות כמו הרחקת יונים מפתחי בניינים, מסתורי כביסה, פירים גדולים או קטנים, האנגרים, גגות ועליות גג, מרפסות ועוד.