הדברת חולדות

 

החולדות והעכברים נמצאים בקרב המזיקים השונאים עלינו ביותר, ובין אם מדובר בסטיגמה רעה מסרטים וסיפורים, או עצם הרעיון של מכרסם ביבים שפולש לביתנו ומתחכן בקירות, בבגדים ובכלי האוכל, אין ספק שהתקלות עם חולדה היא מקרה מצער ביותר. מה שדרוש לכם בשביל להפטר מהחולדות אחת ולתמיד זה הדברת חולדות מקצועית על ידי מדביר מוסמך שיפטור אתכם מהמזיק תוך כמה שעות.

החולדה
החולדה היא סוג של יונק ממשפחת המכרסמים, והיא כנראה היונק הנפוץ ביותר בכדור הארץ (כן כן, יותר מבני האדם). החולדה היא בעלת כושר הישרדות מעולה ויכולה לשרוד אפילו בטמפרטורות של מינוס 30 מעלות צלזיוס. לחולדה חוש ריח מפותח ושמיעה מעולה המאפשרים להם להתמצא ולהגיע למקורות מזון או להימנע מאויבים ממרחק של קילומטרים. בארץ, נפוצות בעיקר חולדות החוף או החולדה המצויה. העולם כולו נגוע בחולדות, ויבשת אנטארקטיקה היא היחידה שנשארה ללא חולדות, כאשר אלה לרוב חיות באזורים עירוניים המעניקים להם שפע של מחסה ומקורות מזון.

ההיסטוריה השחורה של החולדה
החולדה לא סתם הפכה למזיק השונא ביותר עלינו, ובין המאות ה 13 ל  17, החולדות כנראה היו הגורם העיקרי שהעביר את המגפה השחורה באירופה (דבר). בעוד שכיום החולדות הן יונק נהדר לחקר במעבדות, ואפילו משמשות כחיות מחמד, ובעלות קשרים חברתיים בינם לבין עצמם, הן עדיין נתפסות בעיני רבים כמגעילות ומסוכנות, בגלל ההיסטוריה הרעה שלהם בכל הנוגע לתחלואה.

כיצד יודעים שיש צורך לבצע הדברת חולדות
כאשר מבחינים בגללי צואה, סימני פסים על פאנלים ומשקופים, מחילות ליד הבית, סדקים בקיר שהורחבו, פגרים של חולדות או רעשים של מכרסמים בקירות או בעליות הגג, ריח של שתן או ריחות של מכרסמים, ייתכן כי אתם תחת פלישת חולדות ונדרשים לבצע הדברת חולדות מקצועית.

היכן נמצאות החולדות בבתים
חולדות אוהבים מקומות מחסה מוגנים בהם יוכלו לצבור מזון ולהתרבות, ואלה הם בעיקר מקומות כמו ערמות אשפה או פסולת בניין, שיחים סבוכים, מסלעות, מכוניות או רהיטים נטושים, וחללים ריקים. בבתים לרוב מדובר בקירות גבס פרוצים, עליות גג, ארגזי חשמל, מזגנים חלולים, פתחי ותעלות אוורור ועוד מקומות מוגנים. מקומות אלה גם יהוו המטרה העיקרית להדברה ופיזור מלכודות ורעלים.